Ypäjä 2005

off Etusivu

off Tuomarit

off Ilmoittauminen

off Aikataulut

on Tulokset

off Tiedustelut

Tulokset

BEST IN SHOW tuomari Nils Molin, Ruotsi

1. shetlanninlammaskoira  Grandgables A Showy Fellow om. Axi Marita, Porvoo

2. suursnautseri musta Stablemaster's Northern Hope om. Fabergé Frances, Vihti

3. portugalinvesikoira  Leve Leve do Monte do Catula om. Suomela Eija, Karhula

4. pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Kuuran Red Calibra om. Peltola Marianne ja Riikonen M., Äystö

 

FCI 1 tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi

1. shetlanninlammaskoira  Grandgables A Showy Fellow om. Axi Marita, Porvoo

2. collie pitkäkarvainen Snowpaw Plymouth Fury om. Heikkilä Tuija, Lieto as

3. polski owczarek nizinny Flinkbein Kompletny-Pon om. Bragge Maija ja Tuohilampi Taija, Rajamäki

4. collie lyhytkarvainen Sandcastle's Swing N'Smile om. Rautiainen Kirsi ja Toomistu Kristi, Riihimäki

 

 

australiankelpie  Bestseller Da Capo om. Heinonen Sari, Virrat

australianpaimenkoira  Ossequente Urho of Lugnet om. Sulin Laura, Kylmälä

beauceron  Aristotles de l'Amouraudiere om. Oksanen Marika, Nousiainen

belgianpaimenkoira groenendael Black Master's Petit Prince om. Hakanen Kaisa ja Salmi Ritva, Vantaa

belgianpaimenkoira tervueren BH Cäsarborg's Foxy Eldarion om. Rissanen Mari, Kerava

bordercollie  Demssin Goofy om. Kalliola Niina ja Salmi Timo, Pitkäjärvi

bouvier Brandon-Ennis V. Hogenbirk om. Salmela Arja, Vantaa

briardi Cartier Monzerat Flashy Fiona om. Siiskonen Anna-Maija ja Suomalainen Matti, Pieksämäki

hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen  Stemma's Pinja Claire om. Saarikkomäki Titta, Jokioinen

hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen  Stemma's Xenya-Ondina om. Saarikkomäki Titta, Jokioinen

Lancashire heeler  Queendog's Donatello om. Hakala Saana, Loimaa

mudi  Szálkahalmi Ábel om. Zsiros C. ja Hohtela R., Hämeenlinna

partacollie Farmarens Zweet Zaraband om. Helin Timo T ja Saarinen Riitta-Liisa, Vantaa

pumi FIN MVA Karvakorvan Yökyöpeli om. Palomäki Susanna, Vampula

saksanpaimenkoira Bar-Waxan Å'riginal om. Wegelius Eija ja Hovi V, Läyliäinen

schapendoes  Lassi om. Nikkonen Tuija, Humppila

schipperke  Stablehill's Sir Galahad om. Uussaari Tutta, Rauma

slovakiancuvac Kalliovaaran Drahus om. Aarnikoivu Jouko ja Flekander Niklas, Järvelä

welsh corgi cardigan  Geestland's Quite A Quiz om. Hirsikangas Heli, Mynämäki

  welsh corgi pembroke  Allimac's Chick'A'Saw om. Klemetti Riitta, Somero

 

FCI 2 tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi

1. suursnautseri musta Stablemaster's Northern Hope om. Fabergé Frances, Vihti

2. berninpaimenkoira Maroussia Prada-Prinzessa om. Toikka Tuula ja Susanne, Lempäälä

3. dobermanni Hainide Rolls-Royce om. Niemi Sirkku ja Olli, Hämeenlinna

4. kääpiöpinseri  Baron Wolf New Nero om. Tiimo Arja-Leena ja Rohrweck Johanna, Kouvola

 

bernhardinkoira pitkäkarvainen Misakan Bai-Blanche om. Rantanen Tuula, Sääksjärvi

bokseri Ma Baker's Pretender om. Dima Pirkko, Nummela

bordeauxindoggi Maxinallen Cillian om. Alhonmäki Marjatta ja Jane, Hapuoja

bullmastiffi  Lisbethin Lord of the Day om. Vähätalo Miia ja Porema Virve, Lemu

dogo argentino  Dingo di Casa Nardini om. Kurikka Tina, Kuusjoki

englanninbulldoggi  Fati Fim Foff om. Koskinen Tanja, Numminen

fila brasileiro  Fala Serio Tuoli O'breim om. Korpinen Pirjo-Riitta, Ypäjä

hovawart Hoffen-Haus Goldene Rebe om. Salonen Birgitta, Valkeakoski

kaukasianpaimenkoira Gloriaron Dryden om. Honkonen Matti, Ypäjä

kääpiösnautseri musta  Afrodite om. Fabergé Frances, Nurmela Eija ja Nieminen John, Jorvas

kääpiösnautseri musta-hopea  Imbrez Stand Alone om. Piri-Helin Päivi ja Helin Hannu, Paimio

kääpiösnautseri pippuri-suola  Andalbagat Skotta om. Moisio Seija ja Valtteri, Sammatti

leonberginkoira Oruspirtti Double Dandy om. Sipilä Maritta, Riihikoski

napolinmastiffi Compagno Antico Contessa om. Peippo Tiina, Ollila

newfoundlandinkoira Geminorum Ucraina om. Griffa Adriana c/o Eisele Liisa/Ojanen, Pusula

pinseri Harmony Star Aron Arming om. Vitikainen Auli ja Juuso, Hiirola

pyreneittenkoira Chenespace Beau Marcus om. Tammiala-Salonen Tuulikki, Huhmari

rottweiler  Karwoff's Babar om. Lainio Jari, Turku

snautseri pippuri-suola Ferdinan Jazetta om. Kuukkanen Heli, Villähde

suurijapaninkoira  Kulmakuusen Porthos om. Sunell Mari, Kämmenniemi

tanskalais-ruotsalainen pihakoira  Vermont om. Österlund Jarmo, Pori

tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Love-Dane's Roseanne Barr om. Pihlajamäki Markku ja Tiina, Tampere

tanskandoggi musta ja harlekiini  Henevaz Highland Bird om. Beck Gunnel, Sjundeå

tanskandoggi sininen Wysiwyg Luke Skywalker v Longo om. Tienhaara Vuokko, Rusutjärvi

tiibetinmastiffi  Of Zlazano Man-Cel om. Hacklin Jari, Kerava

 

 

FCI 3 tuomari: Colin Smith

1. australianterrieri Black Back Please Please Me om. Soiletsalo Mervi, Orimattila

2. norfolkinterrieri Hooligan Huhuu om. Koskelo Arja, Turku

3. cairnterrieri Kramer’s Quick Silver om. Martikainen Joni, Aro

4. staffordshirenbullterrieri Lackyle Ceann Miotal om. Kalinainen Elina ja Varjela Jarmo, Helsinki

 

airedalenterrieri  Big Lady's Peggy Sue om. Hjelm Pirjo c/o Malinen Hanna, Vantaa

amerikanstaffordshirenterrieri  Masterbolt Feels Like Gold om. Salmi Katja ja Metteri-Gold Kaisa, Espoo

bedlingtoninterrieri Meripihkan Hypnotic Poison om. Liikanen Riitta-Maija ja Vilhelmiina, Forssa

borderterrieri  Badgerbeck Smuggler om. Sjöblom Heljä, Evitskog

brasilianterrieri  Jyvämäen Ipanema om. Korpinen Pirjo-Riitta, Ypäjä

bullterrieri  Heartattack om. Viljanen Mia, Levanto

cairnterrieri  Sanderfield Dance With Roses om. Rosenfeldt Berit c/o Silfver Theresa, Hyvinkää

glen of imaalinterrieri  Gleann Big Gum om. Kärri Merja, Loimaa

irlanninterrieri Jackpot True Tarzan om. Rytkönen Hannu, Turku

jackrussellinterrieri  Little Bloopers Sir Lamorak om. Sundell-Arponen Yvonne ja Arponen Ensio, Tammisaari

kerrynterrieri  Slievemish Lucky Diva om. Rajala Susanna, Vääksy

kettuterrieri karkeakarvainen  Ansimarin Aragon om. Blomqvist Susanne, Kimito

kettuterrieri sileäkarvainen  Wolfheart Granny Smith om. Heikkinen-Lehkonen Paula, Luhtikylä

kääpiöbullterrieri Inglisilm Yoko Quickly Kiss om. Vaara Santeri, Kankaanpää

lakelandinterrieri  Big Lady's Micro-Nonstop om. Hjelm Pirjo ja Grönmark Mari, Lohja

norwichinterrieri  Porrigito X-Ray om. Rintala Tinja ja Piia, Vanhalinna

parsonrussellinterrieri Kinapak Net Duke om. Heinonen J. ja Jormanainen M., Turku

saksanmetsästysterrieri  Kleinhüters Adolf om. Isomäki Reijo, Forssa

silkkiterrieri Golden Cub Tiffany's Jewel om. Tripolitis Teija, Kämmenniemi

skotlanninterrieri  Raijaj Spice Girl om. Rönnholm Anna ja Wendla, Helsinki

valkoinen länsiylämaanterrieri  Loving You Lovey Dovey om. Suhonen Tanja ja Jere, Ylöjärvi

vehnäterrieri  Wheatstone Jive om. Kurki Tiina, Kirkkonummi

venäjäntoyterrieri, lk  Uspeh iz Korolevstva D'Allba om. Tumppila Jaana ja Mimmi, Helsinki

venäjäntoyterrieri, pk  Zhan Zhak iz Korolevstva D'Allba om. Tumppila J., Grönberg R. ja Ranta I., Helsinki

yorkshirenterrieri Rockfeller Du Domaine de Monderlay om. Toivanen M. ja Haapasalo K., Toijala

 

 

FCI 4 tuomari: Hans Almgren, Ruotsi

1. pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Kuuran Red Calibra om. Peltola Marianne ja Riikonen M., Äystö

2. karkeakarvainen mäyräkoira Freckle-Face Zander om. Koivula Jari-Pekka ja Seija, Ulvila

3. karkeakarvainen kääpiömäyräkoira  Hanitax Ionella om. Sällylä Hannele, Rusko

4. lyhytkarvainen mäyräkoira Boidis CD-Anastasia om. Kiverä Seija, Kankkila

 

 

lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira BALTJV-04, LTUJV-05 Naa-Naan Veider Vempbu om. Skyttä Saila ja Harden Tiina, Nakkila

pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira JV-04, V-04 Fortis Tactical om. Venho Liisa, Espoo

pitkäkarvainen mäyräkoira  Luolakiven Bella om. Leppänen Aku, Huhtamo

 

 

 

FCI 5 tuomari Eivind Mjaerum

1. samojedinkoira Tuulian Vuononvaltias om. Tuomaala Helena ja Jouni, Kauhajoki

2. basenji Sternhimmels Ex Oriente Lux om. Brander Jack ja Roger, Väderstad Sverige

3. faaraokoira Magicway's Min For Siphra om. Sundquist Britt-Marie, Siuntio

4. suomenpystykorva Katajahaan Riikka om. Silomäki Päivi, Parkano

 

 

akita Dairin Go Fukuoka Tokuhisa om. Vuorio Tiina, Kaakkola Anita ja Pohjanvaara Katri, Hämeenlinna

alaskanmalamuutti Mukluk Bo'zho Nikan om. Männistö Sanna ja Piirilä Sirpa, Turenki

buhund Kimura's Birgit Bardot om. Kelhä-Suominen Hilkka ja Kelhä Elisa, Pyhäranta

chow chow Kringelmyras Chyn-Chow om. Saivo Minna, Littoinen

eurasier Hiekkaniemen Gabriel om. Keränen Tuija, Lempäälä

harmaa norjanhirvikoira  Kallionahteen Bono om. Koiranen Jari, Tampere

islanninlammaskoira  Tunturiketun Kvikur om. Laasanen Hanna, Tampere

japaninpystykorva  Tamilan Quick'Silver om. Viljanen Mirja ja Urponen Jaakko, Tarttila

jämtlanninpystykorva  Polppot Tiuku om. Raittila Mika, Parkano

keeshond  Lady Godiva's Daydream om. Tuisku Annamaija, Kerava

kleinspitz muut värit Tempore Feuer Werk om. Korhonen Pentti, Siuntio kk

lapinporokoira Juoksa Väre om. Ollila Heli, Pori

lunnikoira Mikälie Ivar-Engelbrekt om. Kanerva Jenni, Tampere

länsigöötanmaanpystykorva FIN & LTU MVA Konnunkodon Ascar Aasa om. Purontaus Susanna, Muijala

länsisiperianlaika  Karangon Okra om. Hoppula Mirja ja Jari, Forssa

mittelspitz muut värit Damirazin Cherokee om. Tuominen Eija, Hämeenlinna

mittelspitz ruskea ja musta  Ticapon Alert Lehnsherr om. Holopainen Sari, Vantaa

pohjanpystykorva  Pohjanukon Taru om. Järvinen Risto, Jämsä

pomeranian Linnanhaltijan Kerberos om. Haltia Elma ja Liimatainen Jussi, Vanhalinna

shiba Natural Yakuza om. Laakso Raija ja Kantell Tomi, Otalampi

suomenlapinkoira  Ciasman Riemu-Riina om. Lehtonen Liisa, Ypäjä as

venäläis-eurooppalainen laika  Paulasuo Rico om. Rantanen Risto, Ypäjä as

volpino italiano Mandastamm Caporione om. Könnömäki Sari ja Männistö Sanna, Turenki

 

 

FCI 6 tuomari: Paavo Mattila

1. rhodesiankoira Bawabu Runinura Rafiki om. Kekki Jaana-Kaisa, Kodisjoki

2. dalmatiankoira  Gracilis Girl Power om. Strömberg Johanna ja Lönnqvist Tanja, Nurmijärvi

3. petit basset griffon vendeen  Amonvhars Ultimate Snow Prince om. Markio Marina, Hemiä Elli ja Repo Jaana, Espoo

4. grand basset griffon vendeen  En Vie Finlande du Greffier du Roi om. Sintonen Pirjo ja Raitanen Nina, Helsinki

 

basset bleu de Gascogne Uhle vom Forsthaus Ostertal om. Hausen Irma, Virttaa

basset fauve de bretagne  of Woodhill Fauvette om. Bremer Kirsti, Hikiä

basset hound Swede Sun's Florina om. Turkia Taija c/o Kotkavuori Anne, Vantaa

beagle Hessin Vigtor om. Bertalan Barakso ja Heikkilä Risto, Siuntio

suomenajokoira  Tyryntorin Ronja om. Haapala Mailis, Turenki

 

FCI 7 tuomari: Markku Santamäki

1. punainen irlanninsetteri  Chic Choix Livingstone om. Kiuru Petra ja Hurula Eija, Lieto

2. bracco italiano  Heinäaron Premio Di Nobel om. Penttonen Petra, Helsinki

3. englanninsetteri  Kultapilven Tenerezza om. Kuusela Kristiina, Lempäälä

4. gordoninsetteri  Kingpoint Design om. Ritari Sari, Pilkanmaa

 

karkeakarvainen saksanseisoja  Vintiläntuuli H-Sakke om. Salonen Marko, Viiala

lyhytkarvainen saksanseisoja  Ryssäkosken Bertta om. Larpi Jarmo, Tarvasjoki

unkarinvizsla lyhytkarvainen Canine Cool Boy om. Thelén Anita, Nurmijärvi

weimarinseisoja lyhytkarvainen  Scuba's Hot Scotch om. Lappalainen Katja ja Harju Arto, Häntälä

 

 

FCI 8 tuomari: Johan Juslin

1. portugalinvesikoira  Leve Leve do Monte do Catula om. Suomela Eija, Karhula

2. espanjanvesikoira  Yasmina de Valdeperales om. Sirén Marika, Tampere

3. walesinspringerspanieli FIN MVA Twitters Big-Drem om. Theqvist Gunda, Dalsbruk

4. englanninspringerspanieli Adamant's Dreams Are Free om. Hovila Veera, Somero

 

amerikancockerspanieli Marvellous Star Ruler om. Valkeeniemi Marja, Kangasala

cockerspanieli Raccoon's Impulsive Lady om. Mattila Oili ja Kari, Littoinen

fieldspanieli Quibble's Metis om. Saastamoinen Merja, Mynämäki

kiharakarvainen noutaja Kulteen Okarito om. Granström Åsa, Karjaa

kultainennoutaja  Karvin Zilviana om. Karves Heidi c/o Rantakangas Pirjo, Mänttä

labradorinnoutaja  Hyspire Barbary Coast om. Railamaa Jaana ja Heikniemi Juhani, Nousiainen

novascotiannoutaja  Waterfox Wagner om. Tetri Riikka ja Manner Pertti, Somero

sileäkarvainen noutaja Majakkasaaren Vii-Rus om. Latva Minna, Kaarina

 

FCI 9 tuomari: Lilian Hanniste, Viro

1. tiibetinterrieri Falamandus Double-Noeud om. Lehdistö Laura, Tuusula

2. shih tzu Saffron Sherry Anais-Anais om. Cherkasova Irina, Moscow Venäjä

3. bostoninterrieri  Miniblack's Dream On Doll om. Kariluoto Anneli ja Anne, Helsinki

4. maltankoira Straight Fire Playing To Win om. Rossilahti Sari ja Peltoniemi Tuula, Turku

 

bichon frisé Jitterbop Under Control om. Hettula Päivi, Eteläinen

bichon havanais  Ganesan Esplendido om. Fundin Anita c/o Thomander Mirja, Tampere

bolognese  Luminosa Alfredo om. Kääntee Saru ja Pirinen Iiro, Pori

cavalier kingcharlesinspanieli  Babbler's Gene Russe om. Viitanen Sari, Tampere

chihuahua lyhytkarvainen Namkliv Modern Dancer om. Kauppila Anitta ja Heikki, Riihimäki

chihuahua pitkäkarvainen  Zzman's Ddiamond of Kwan om. Hämäläinen Pirjo, Lempäälä (Vesilahti)

coton de tulear Rifelin Julius Caesar om. Stylman Pia ja Riitta, Piikkiö

griffon belge Pacey Mask Of Zorro om. Cario Katja, Helsinki

griffon bruxellois Zazou Ziao Zinzano om. Cario Katja, Helsinki

isovillakoira h & a  Yulrusch om. Törnlöv Anna ja Nils-Arne, Mariefred Sverige

isovillakoira m & r & v  Mermarittan Era Blue Velvet om. Suntinen Merja ja Jokela Merja, Veikkola

japanese chin Okotan Hitomi San om. Ahola Elina ja Anna, Uusikaupunki

keskikokoinen villakoira a & h Zerzan Jedi Power om. Saarinen Marketta, Hämeenlinna

keskikokoinen villakoira m & r & v Nutlee Gucci Girl om. Pesonen Kirsi, Valkeakoski

kiinanharjakoira  Joyway's Flying Star om. Roos Birgit, Rauma

kiinanpalatsikoira  Gipan Amir Atalik om. Haapaniemi Eila, Pori

kingcharlesinspanieli  Lacy's Gem of Cavannes om. Uimonen Pekka ja Lindström Anne, Pusula

kromforländer  Jettildan Aivaneka om. Lahti Aliisa, Hämeenlinna

kääpiövillakoira h & a Trucker's Got What U Need om. Markola Johanna, Turku

kääpiövillakoira m & r & v  Toyway In Flames om. Roisko Riitta, Hämeenlinna

lhasa apso Chic Choix Marlon Brando om. Rantanen Sini ja Sievola Pasi, Pälkäne

löwchen  Chic Choix Oeuvre D'Art om. Rantanen Sini ja Lindroos Outi, Pälkäne

mopsi Hollyspot Histamiini om. Loukeinen Riikka, Helsinki

papillon  Millenium Collection Out Of Control om. Nuotila Saana, Somero

petit brabancon  Nineth Fanilla-Figlia om. Hakala Riitta, Tottijärvi

phalène  Muura's Ylväs om. Koukkari Tarja ja Poutiainen Saku, Tervakoski

ranskanbulldoggi  Fii-Biin Elvis Presley om. Strellman Susanna, Hyvinkää

tiibetinspanieli Down-Goblin Jacqueline om. Heilman Merja, Lusi

toyvillakoira Designed By Fire At Kertellas om. Taulos Tiina, Klaukkala

 

FCI 10 tuomari Jarmo Vuorinen

1. irlanninsusikoira  Gogamagog's Taboo om. Hietala Leena ja Jari, Mietoinen

2. englanninvinttikoira Jet's Pie In The Sky om. Heinonen Seija, Valkeakoski

3. afgaaninvinttikoira Agha Djari's Keep The Faith om. Lindholm J. ja Häkkinen J., Hyvinkää

4. italianvinttikoira Py’s Zaritza om Mäkelä Nanna ja Timo, Nastola

 

italianvinttikoira  Skogsville's Friday Nigt Blues om. Turpiainen Helena, Vuorentausta

saluki Aziz Kabir om. Lundström Raija, Kerava

skotlanninhirvikoira  Sweetscot Ardamine om. Selinheimo Raili, Masku

venäjänvinttikoira  Hatsina Fokusnik Kio om. Wallenius Johanna, Siuro

whippet  Pipsqueak Gentle Breeze om. Alho Pia c/o Elomaa Tuija, Lahela

 

 

KASVATTAJAT LAUANTAI tuomari: Eivind Mjaerum, Norja

1. rhodesiankoira  kennel Bawabu om. Laakso Satu, Pori

2. collie pitkäkarvainen  kennel Snowpaw om. Heikkilä Tuija, Lieto as

3. samojedinkoira  kennel Tuulian om. Kärkkäinen Seija, Helsinki

4. bichon havanais  kennel Saharanda om. Ahlbom-Sahari Anette ja Sahari Seppo, Espoo

 

alaskanmalamuutti  kennel Hauenkuonon om. Nurminen Sisko, Ypäjä

belgianpaimenkoira tervueren  kennel Flammeus om. Hotanen Tiina ja Jarno, Turku

cavalier kingcharlesinspanieli  kennel Wauhtipyörän om. Haapaniemi Soile, Tammela

collie lyhytkarvainen  kennel Sandcastle's om. Rautiainen Kirsi, Vaajakoski

lapinporokoira  kennel Juoksa om. Leppäsalo Ismo c/o Leppäsalo Pia, Stormi

länsisiperianlaika  kennel Karangon om. Valkeala Sirkku, Vaulammi

mopsi  kennel Achterhalen om. Kolehmainen Minna ja Jouko, Vantaa

saksanpaimenkoira  kennel Bar-Waxan om. Wegelius Eija, Läyliäinen

shetlanninlammaskoira  kennel Peltsun om. Peltoniemi Tuulikki, Viiala

tiibetinspanieli  kennel Down-Goblin om. Heilman Merja, Lusi

tiibetinterrieri  kennel Kiranas om. Kaarlela Seija, Rusko

welsh corgi pembroke  kennel Foxhill's om. Nevalampi Jaana ja Tomi, Klaukkala

  venäläis-eurooppalainen laika  kennel Paulasuo om. Rantanen Risto, Ypäjä as

 

KASVATTAJAT SUNNUNTAI tuomari: Matti Tuominen

1. berninpaimenkoira  kennel Maroussia om. Toikka Tuula, Lempäälä

2. bracco italiano  kennel Heinäaron om. Kuusisto Teija, Urjalankylä

3. saluki  kennel Aziz om. Jalkanen Stina, Veneranta

4. kettuterrieri sileäkarvainen  kennel Wolfheart om. Heikkinen-Lehkonen Paula, Luhtikylä

 

australianterrieri  kennel Black Back om. Soiletsalo Mervi, Orimattila

bokseri  kennel Ma Baker's om. Dima Pirkko, Nummela

brasilianterrieri kennel Jyvämäen, om. Korpinen Pirjo, Ypäjä

irlanninsusikoira  kennel Gogamagog's om. Hietala Leena ja Jari, Mietoinen

kerrynterrieri  kennel Slievemish om. Paukku Tiina, Imatra

kultainennoutaja  kennel Karvin om. Karves Helena ja Heidi, Suinula

labradorinnoutaja  kennel Fulmarus om. Voutilainen Marja-Kaisa, Salo

punainen irlanninsetteri  kennel Chic Choix om. Kares Juha, Ojakkala

pyreneittenkoira  kennel Chenespace om. Tammiala-Salonen Tuulikki, Huhmari

snautseri pippuri-suola  kennel Merdico om. Lundgren Merja, Raisio

venäjänvinttikoira  kennel Staraja Russa om. Voutilainen Susanna ja Kristiina, Kuopio

 

 

LAUANTAI VETERAANIT tuomari: Johan Juslin

1. mopsi Hollyspot Histamiini om. Loukeinen Riikka, Helsinki

2. shetlanninlammaskoira Peltsun Rami-Disbaby om. Peltoniemi Tuulikki ja Kirsi, Viiala

3. coton de tulear Rifelin Julius Caesar om. Stylman Pia ja Riitta, Piikkiö

4. samojedinkoira Ikiliikkujan Ashley om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela

 

akita Dairin Go Fukuoka Tokuhisa om. Vuorio Tiina, Kaakkola Anita ja Pohjanvaara Katri, Hämeenlinna

basenji Zindika’s Danzanita om. Ollgren Anne, Helsinki

beagle  Minttu om. Peltonen Kaisa ja Heikkilä Risto, Helsinki

belgianpaimenkoira groenendael Sweetway's Nakaranda om. Pesonen Ira, Vantaa

bichon frisé Kuuhaukun Asterixin Riemu om. Wastimo Lilli, Vantaa

briardi Jalina des Roy de Garat om. Tuttavainen Katja, Karkkila

cavalier kingcharlesinspanieli  Breeze Be My Ramsansaa om. Tapio Maaret, Lempäälä

chihuahua pitkäkarvainen  De Gozette Jeannie om. Karlsson Johanna, Nuppulinna

collie pitkäkarvainen  Judy's Magician Makepiece om. Pihlajasaari Merja ja Mäntynen Sini, Ulvila

faaraokoira Siphra's Summernight City om. Sundquist Britt-Marie, Siuntio

griffon bruxellois Zazou Ziao Zinzano om. Cario Katja, Helsinki

hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen  Stemma's Pinja Claire om. Saarikkomäki Titta, Jokioinen

japaninpystykorva Pihlajaniemen Kitamura d'Floy om. Anttila Airi, Pori

karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Naa-naan Ensi-Lempi om. Skyttä Saila, Nakkila

karkeakarvainen mäyräkoira Kirsikkamäen Adele om. Kellin Risto ja Terhi, Karuna

keeshond Dancing Shamrock vom Alten Nierstal om. Talonpoika Kirsi ja Tolkkila Kari, Martinkylä

keskikokoinen villakoira m & r & v Nutlee Anna Pavlova om. Pesonen Kirsi, Valkeakoski

kiinanpalatsikoira Jaminan Silver Sterling om. Lempinen Kirsti, Tervakoski

kingcharlesinspanieli Cavannes Gabriela om. Lindström Anne ja Ritvanen Maria, Veikkola

lapinporokoira Juoksa Doris om. Leppäsalo Pia ja Ismo, Stormi

lhasa apso Chic Choix Marlon Brando om. Rantanen Sini ja Sievola Pasi, Pälkäne

lunnikoira Mikälie Ivar-Engelbrekt om. Kanerva Jenni, Tampere

partacollie Popworks Heels on Wheels om. Koponen Riitta-Liisa ja Maria, Hämeenlinna

petit basset griffon vendeen Beacock Seelia om. Heino Tuila-Riitta ja Pertti, Köyliö

pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira  Caelestis Athamas om. Salonen Santra, Turku

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira  Tomjantin Alive'n'Kicking om. Hardèn Tom, Helsinki

polski owczarek nizinny Flinkbein Kompletny-Pon om. Bragge Maija ja Tuohilampi Taija, Rajamäki

rhodesiankoira Ikimba Nefertiti om. Kaatiala Heidi, Valkeakoski

schapendoes Boisterous Jamina Joan om. Laakso Thea, Lammi

schipperke Alenas Fire Lady om. Kuure Jenni, Helsinki

shih tzu  Katajalehdon Arcturus om. Mäkelä Juha ja Kati, Tervakoski

siperianhusky  Sankt-Cisse's Juju om. Huttunen Essi, Turku

suomenajokoira Kuttatörmän Saku om. Heiskala Hannes, Kankaanpää

suomenpystykorva Katajahaan Riikka om. Silomäki Päivi, Parkano

tiibetinspanieli Katimon Emiina om. Kanninen Katriina, Hämeenlinna

tiibetinterrieri Falamandus Double-Noeud om. Lehdistö Laura, Tuusula

toyvillakoira Equerry's Penny From Heaven om. Tajakka Virve, Janakkala

welsh corgi cardigan Geestland's Balmy Mackinlay om. Hirsikangas Heli, Mynämäki

welsh corgi pembroke  Foxhill's Lou'Lou om. Nevalampi Jaana ja Tomi, Klaukkala

venäläis-eurooppalainen laika Paulasuo Aral om. Rantanen Risto, Ypäjä as

 

VETERAANIT SUNNUNTAI tuomari: Hans Almgren, Ruotsi

1. bernhardinkoira Misakan Bai-Blanche om. Rantanen Tuula, Sääksjärvi

2. cairnterrieri Janettan Alexander om. Räsänen Katja, Jyskä

3. saluki Aziz Kabir om. Lundström Raija, Kerava

4. pyreneittenkoira Chenespace Beau Marcus om. Tammiala-Salonen Tuulikki, Huhmari

 

bokseri Cocoon's Well Well Well om. Halkomäki Maarit, Lepsämä

cockerspanieli  Northworth Copestone om. Karamaa Sinikka, Turku

dobermanni Kriegerhof Ebene Esprit om. Aarnio Päivi, Helsinki

englanninvinttikoira Taikatassun Nukke om. Mäntysaari Marianne, Rauma

hovawart Hoffen-Haus Goldene Rebe om. Salonen Birgitta, Valkeakoski

kaukasianpaimenkoira Gloriaron Dryden om. Honkonen Matti, Ypäjä

kultainennoutaja  Karvin Lorelei Lee om. Ahlström Victoria, Esbo

kääpiöpinseri  Shagrir Me Beit Hamaayan om. Tiimo Arja-Leena, Kouvola

labradorinnoutaja Nerocas Fazerina om. Värjönen Tiina ja Railamaa Jaana, Loimaa

leonberginkoira Leoniitan Ylläri om. Kallio Eija, Jokela

newfoundlandinkoira Cannon Bears Kisses for Sale om. Lummaa Virpi, Tampere

norwichinterrieri Teemer'in Tiitiäinen om. Litmanen Arja, Järvenpää

punainen irlanninsetteri  Northworth Red Full Filled om. Miettinen Outi, Turku

rottweiler  Fold Face's Quide om. Pajulampi Anu, Vihti

sileäkarvainen noutaja Viltin Tyyne om. Latva Minna, Kaarina

walesinspringerspanieli  Rocbee Kaptain Kirk om. Kainulainen Heidi, Turku

valkoinen länsiylämaanterrieri Ritchies Primus om. Mäkinen Eila, Halikko

vehnäterrieri Jollywheat's Rosalinda om. Juslin Satu ja Niskanen Ari, Naantali

venäjänvinttikoira Carabida's Alaska Agile om. Kumpulainen Arja c/o Kaskiharju, Karkkila

 

PENNUT lauantai

akita  Aniki om. Pesonen Jari, Littoinen

australianpaimenkoira  Forest Star's Precious Stone om. Mela-Järvinen Sari, Leppäkorpi

belgianpaimenkoira tervueren  Kleo Comme un Reve Noir om. Hotanen Tiina ja Jarno, Turku

briardi  Woodlooks Fragrance om. Luhtala Kira, Vääksy

cavalier kingcharlesinspanieli  Yabbler Fatima om. Eerikäinen Anniina, Pori

chihuahua pitkäkarvainen  Pähkinän Texas Picopaija om. Paija Riikka, Ypäjä

chow chow  Kuus'vuoren Evans Blacklord om. Virtanen Teuvo ja Järvinen-Kekäle Maija-Leena, Huittinen

collie pitkäkarvainen  Snowpaw Tiger Lily om. Heikkilä Tuija ja Rantanen Susanna, Preitilä

harmaa norjanhirvikoira  Kusti om. Oksanen Jarkko, Yläne

kiinanharjakoira  Chattanooga's Is This Love om. Rinta-Luopa Pirkko, Kangasala as

kromforländer  Frogmorton's Abrakadabra om. Harju Heta, Nokia

lapinporokoira  Huraus Bargu om. Salminen Janika, Pori

lhasa apso  Nice Choice Parti Shoes om. Hieta-Koski Satu ja Rantanen Sini, Somero

länsigöötanmaanpystykorva  Fennican Dulcinea om. Rajala Lotta ja Kahlman Inga, Vantaa

länsisiperianlaika  Paulasuo Petrus om. Rantanen Risto, Ypäjä as

löwchen  Wimwam's Couldnt Resist om. Cario Katja, Helsinki

partacollie  Bristregal Lady Writer om. Tikka Elina, Helsinki

phalène  Louhenkujan Fasu Ville om. Nieminen Anniina, Lievestuore

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira  Tomjantin Neck and Neck om. Hardèn Jan, Helsinki

pitkäkarvainen mäyräkoira  Romanicas Xanthia om. Setälä Marko, Mynämäki

pomeranian  Besamano's Como Te Adoro om. Lammintausta Sari, Viiala

rhodesiankoira  Bawabu Usaama Urafiki om. Kekki Jaana-Kaisa, Kodisjoki

saksanpaimenkoira  Popeda's Bono om. Mäkinen Karita, Littoinen

shetlanninlammaskoira  Sunsweet Viva La Diva om. Malin Jemina ja Minna, Söderkulla

suomenpystykorva  Tepax Väinö om. Hirvonen Päivö, Ypäjä

tiibetinspanieli  Annastiina Lowell om. Viitala Katja, Tampere

welsh corgi cardigan  Hashfan Five December om. Hirsikangas Heli ja Jämsä Sanna, Ypäjä

 

PENNUT SUNNUNTAI

bedlingtoninterrieri  Tanzara Odetta om. Nuutinen Eila ja Pihlavamäki Minna, Box  

cairnterrieri Candycairn Cracker Jack om. Tuula Aho, Sanna Hartikainen & Pasi Pentinmäki, Tampere

cockerspanieli  Birchfire Happy Girl om. Mattila Oili ja Kari, Littoinen

dobermanni  Indiana Betelges om. Tukiainen ja Vainio, Vantaa

dogo argentino  Jevil's Bad Taste om. Malinen Merja, Ylöjärvi

englanninbulldoggi  Bosse om. Vuorinen Tiina, Turku

italianvinttikoira  Pumpkin Istvan om. Valapuro Anja, Kuusankoski

jackrussellinterrieri  Wermil Snowless om. Rakkolainen Kirsimaria ja Vuorio Mikko, Loimaa

kultainennoutaja  Karvin Nordic Light om. Karves Helena ja Heidi c/o Gummerus Kristiina, Tampere

labradorinnoutaja  Fulmarus Halloween Queen om. Voutilainen Marja-Kaisa, Salo

mustaterrieri  Perlovka-Cosima vom Galgenberg om. Lehmus Sari ja Staut Petra, Huittinen

novascotiannoutaja  Hedera's Burnet Rose om. Ahlström Minna ja Hell Heli, Turku

parsonrussellinterrieri  Birpelin Greta om. Grön Taija ja Saloniemi Jussi, Nummi

punainen irlanninsetteri  Clever Sett Lou Lou om. Lehto Niina, Ruotsinpyhtää

tanskandoggi musta ja harlekiini  Saradane's Entertainer om. Kärkkäinen J. ja Lintula J., Mellilä

tanskandoggi sininen  Diplomatic's Owen Orville om. Niemi Eerika ja Jyrki, Hajala

venäjänvinttikoira  Anna-Su By Midnite om. Ahola Kristiina, Kolho

 

 

LAUANTAI

Junior handler tuomari Leila Kärkäs

10-13 vuotiaat

1.Luukkonen Anette, Poikko

2.Keskitalo Heta, Naantali

3.Kivivuori Jenna, Forssa

4.Suuronen Sonja, Pirkkala

5.Stylman Ville, Piikkiö

 

14-17 vuotiaat

1.Ahola Elina, Uusikaupunki (PÄIVÄN PARAS)

2.Ahola Anna, Uusikaupunki

3. Jyly Noora, Espoo

4.Nieminen Ida, Tampere

5. Virta Paula, Tampere

 

SUNNUNTAI

tulokset puuttuvat

 



bottom