Kotka 2005

off Etusivu

off Tuomarit

off Ilmoittauminen

on Aikataulut

on Lauantai

off Sunnuntai

off Tulokset

off Tiedustelut

Aikataulut - sunnuntai

Tähdellä merkityt muutokset ovat siirtoja ennakkoon ilmoitetuille varatuomareille eivätkä oikeuta palautukseen

KEHÄ 1  -  Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi
kehätoimitsijat: Sari Kupiainen ja Tiina Heikkinen
  venäjäntoyterrieri lk 1 10:00
  whippet 7  
  venäjänvinttikoira 10  
  skotlanninhirvikoira 2  
  italianvinttikoira 8 11:10
  irlanninsusikoira 16  
  englanninvinttikoira 9 12:30
KEHÄ 2  -  Jorma Silta
kehätoimitsijat: Maarit Hintikka ja Minna Kylliäinen
  petit basset griffon vendeen 3 10:00
  grand basset griffon vendeen 1  
  basset hound 7  
  beagle 2  
  dalmatiankoira 9 11:00
  dreeveri 2  
  rhodesiankoira 8  
  suomenajokoira 13 12:20
KEHÄ 3  -  Ann Long-Doyle, Irlanti
kehätoimitsijat: Sinikka Komi ja Niina Kettunen
  alaskanmalamuutti 10 10:00
  siperianhusky 2  
  saksanpaimenkoira 9  
  bouvier 4 11:10
  belgianpaimenkoira groenendael 20  
  belgianpaimenkoira tervueren 8 12:30
Junior handler
  10 - 13 vuotiaat 11 13:30
  14 - 17 vuotiaat 8  
KEHÄ 4  -  Jon R. Cole, USA
kehätoimitsijat: Tarja Hirvi ja Tarja Ukkola
  collie pitkäkarvainen 50 10:00
  pennut 3, urokset 22    
  nartut 25   11:40
  australianpaimenkoira 21 13:15
KEHÄ 5  -  Ann Ingram, Irlanti
kehätoimitsijat: Jetta Tsokkinen ja Minna-Kaisa Heinonen
  glen of imaalinterrieri 14 10:00
  airedalenterrieri 3  
  bedlingtoninterrieri 2 11:00
  borderterrieri 12  
  dandiedinmontinterrieri 4  
  irlanninterrieri 3 12:10
  kerrynterrieri 8  
  kettuterrieri kk 3  
  kettuterrieri sk 6  
  lakelandinterrieri 2  
  manchesterinterrieri 2 13:20
  walesinterrieri 1  
  vehnäterrieri 18  
KEHÄ 6  -  Austin Long-Doyle, Irlanti
kehätoimitsijat: Tarja Kolkka ja Pirkko Järvensivu
  welsh corgi pembroke 33 10:00
  pennut 1, urokset 17, nartut 15    
  welsh corgi cardigan 9 12:00
  vanha englanninlammaskoira 10  
  partacollie 11 13:10
KEHÄ 7  -  Göran Bodegård, Ruotsi
kehätoimitsijat: Henna Kettunen ja Arja-Leena Tiimo
  staffordshirenbullterrieri 13 10:00
  saksanmetsästysterrieri 2  
  bullterrieri 3  
  amerikanstaffordshirenterrieri 15 11:00
  länsigöötanmaanpystykorva 14 11:50
  islanninlammaskoira 2  
  faaraokoira 3  
  basenji 19 12:50
KEHÄ 8  -  Steven Seymour, Australia
kehätoimitsijat: Aila Pekkarinen ja Esa Pekkarinen
  jackrussellinterrieri 27 10:00
  pennut 4, urokset 11, nartut 12    
  australianterrieri 21 11:40
  parsonrussellinterrieri 9 13:00
  silkkiterrieri 3  
KEHÄ 9  -  Wera Hübenthal, Ruotsi
kehätoimitsijat: Gita Nybondas ja Vuokko Savolainen
  slovakiancuvac 1 10:00
  puli muunväriset 1  
  hollanninpaimenkoira, pk 3  
  hollanninpaimenkoira, lk 2  
  ceskoslovensky vlcak 1  
  thai ridgeback 3  
  shiba 6  
  samojedinkoira 14 11:00
  portugalinpodengo lk pieni 1  
  portugalinpodengo kk pieni 1  
  perunkarvatonkoira iso 1  
  lunnikoira 2  
  japaninpystykorva 12 12:00
  ibizanpodenco lyhytkarvainen 2  
  eurasier 3  
  cirneco dell'etna 1  
  akita 3  
KEHÄ 10  -  Hans v d Berg, Alankomaat
kehätoimitsijat: Anne Hartikainen ja Päivi Pohjasniemi
  cairnterrieri 10 10:00
  brasilianterrieri 2  
  norfolkinterrieri 4  
  norwichinterrieri 5  
  sealyhaminterrieri 1  
  skotlanninterrieri 5 11:15
  skyenterrieri 4  
  valkoinen länsiylämaanterrieri 11  
  yorkshirenterrieri 4  
KEHÄ 11  -  Elena Ruskovaara
kehätoimitsijat: Nina Torri ja Johanna Lassinniemi
harjoitusarvostelijat: bordercollie: Hilkka Salohalla ja Marianne Holm
  pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen 5 10:00
  pumi 1  
  polski owczarek nizinny 2  
  owczarek podhalanski 3  
  lancashire heeler 4  
  schapendoes 7 11:10
  serra de airesinpaimenkoira 1  
  valkoinen paimenkoira 4  
* shetlanninlammaskoira 20 12:00
  bordercollie 14 13:20
KEHÄ 12  -  Teuvo Kangas
kehätoimitsijat: Susanna Piibemann ja Maaret Marmor
  suomenlapinkoira 20 10:00
  ruotsinlapinkoira 1 11:30
  suomenpystykorva 2  
  pohjanpystykorva 3  
  jämtlanninpystykorva 1  
  itäsiperianlaika 1  
  harmaa norjanhirvikoira 7  
KEHÄ 13  -  Rodi Hübenthal, Ruotsi
kehätoimitsijat: Linda Gango-Pusa ja Paula Paavilainen
  volpino italiano 1 10:00
  pomeranian 5  
  mittelspitz ruskea ja musta 2  
  mittelspitz muut värit 1  
  kleinspitz ruskea ja musta 4  
  kleinspitz muut värit 8  
  keeshond 7 11:00
  chow chow 3  
  azawakh 1  
  saluki 23 11:40
  afgaaninvinttikoira 26 13:00
  pennut 2, urokset 11, nartut 13    
KEHÄ 14  -  Manuel Loureiro Borges, Portugali
kehätoimitsijat: Sari Salmi ja Heidi Savolainen
harjoitusarvostelijat; beauceron ja lk collie: Hilkka Salohalla ja Marianne Holm
  picardienpaimenkoira 2 10:00
  briard 2  
  belgianpaimenkoira laekenois 1  
  beauceron 5  
  schipperke 5  
  collie lyhytkarvainen 32 11:10
  pennut 2, urokset 9, nartut 21