Turku 2005

off Etusivu

off Tuomarit

off Ilmoittauminen

off Aikataulut

on Tulokset

off Tiedustelut


Tulokset

ELONÄYTTELY, Aura 13.-14.8.2005

BEST IN SHOW tuomari: George Kostopoulos, Kreikka

1. pomeranian Linnanhaltijan Kerberos om. Haltia Elma ja Liimatainen Jussi, Vanhalinna

2. italianvinttikoira Dogcastle's Unforgettable om. Lillstrang Jukka, Kurejoki

3. shetlanninlammaskoira Grandgables A Showy Fellow om. Axi Marita, Porvoo

4. chihuahua lyhytkarvainen Crawford Dressed To Party om. Poikolainen-Däuber Teija, Hyvinkää

 

FCI 1 tuomari: Kari Engh, Norja

1. shetlanninlammaskoira Grandgables A Showy Fellow om. Axi Marita, Porvoo

2. briardi Deatnu du Champ d'Ardoye om. Kujala Satu, Rauma

3. australianpaimenkoira Captain Kidd of Imagineer om. Ullakonoja Terhi, Espoo

4. welsh corgi pembroke Dygae Wild Night om. Ahlbom Else ja Wahlroos Haija, Vierumäki

 

australiankarjakoira Austmans Blue Picasso om. Britton Janina ja William, Espoo

australiankelpie Foxforest Exorcist om. Hilska Kaisa, Poikko

beauceron Racron Belle Princesse om. Hietala Hannele, Littoinen

belgianpaimenkoira groenendael Finn Noir Greta Gee om. Nyman Kati, Helsinki

belgianpaimenkoira laekenois Vajert Ihana om. Granlund-Kristola Annika, Jakobstad

belgianpaimenkoira malinois No-How Call Me Petey om. Ruutiainen Maija, Siivikkala

belgianpaimenkoira tervueren No-How Look At Me om. Palmu Nina ja Huhtala Tarja, Nahkela

bergamasco Rastafellow's O'Pera om. Henttinen Ilari, Ruutana

bordercollie Starsky Zarah om. Holmberg Joakim, Pargas

bouvier Sarol Gillette om. Lampola Päivi ja Esa, Luhtajoki

ceskoslovensky vlcak Wolfsirius Wanted Wolf om. Heikkinen Janica ja Turkkila Susanna, Espoo

collie lyhytkarvainen Timonan Neat Nefertiti om. Toivonen Marika ja Tikkanen Tuula, Rajamäki

collie pitkäkarvainen Woolmill's Debrau Jever om. Kankaanpää Johanna, Forssa

hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen Stemma's Nayade Jowanka om. Jauhiainen Tarja, Riihikoski

hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen Dark'Un's Favoriet-Jama om. Hakulinen Hannele, Turku

hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen Ana om. Saari Anni, Riihikoski

katalonianpaimenkoira Boniton Kookai om. Virtanen Helene c/o Suonto Terttu, Rusko

lancashire heeler Mc Heel's Grace-K om. Haavisto Kaisu ja Mäkelä Sirpa, Kaarina

owczarek podhalanski Kalliovaran Igor Tatra om. Aarnikoivu Raija ja Tuulikki, Järvelä

partacollie Curiosity Watch Me Fly om. Salmela Mari, Saares Pia ja Heinonen Kristina, Nummela

polski owczarek nizinny Flinkbein Wolec om. Heino Tiina ja Tuohilampi Taija, Nakkila

pumi Karvakorvan Ähäkutti om. Nyström Katja ja Mattila Helena, Ekenäs

pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Fusain Piment Rouge om. Heino Kaija ja Kaisa, Rusko

saksanpaimenkoira Einser Moorbeck om. Simola Marko, Lieto as

schapendoes Buffing Pilviparta om. Kallinen Jenna, Pornainen

schipperke Bilgepump's Cerpentiini om. Teivainen Elina, Turku

serra de airesinpaimenkoira Becas do Vale da Vilarica om. Metsätalo Päivi, Anttola

slovakiancuvac Kalliovaaran Brilyn om. Piskunen Ritva, Järvelä

valkoinenpaimenkoira Ophellia-Princess of White Paradise om. Rapeli Marita, Tuusula

vanhaenglanninlammaskoira Blockhead's Knockout om. Örn Marika ja Jan, Piispanristi

welsh corgi cardigan Geestland's Legit Logo om. Rinne Isabella, Alastaipale

 

FCI 2 tuomari: Kari Engh, Norja

1. pyreneittenkoira Chenespace Hotmail om. Harjuniemi Anja, Piispanristi

2. leonberginkoira Irtokarvan Ducky om. Kallberg Veli-Pekka, Espoo

3. tanskandoggi musta ja harlekiini Henevaz Highland Bird om. Beck Gunnel, Sjundeå

4. newfoundlandinkoira Maple Creek's Mamma Mia om. Paajala Virpi ja Eskelinen Johanna, Sälinkää

 

appenzellinpaimenkoira Alpenhirts Zarina om. Eräjää Vuokko, Parainen

berninpaimenkoira Maroussia Prada-Prinzessa om. Toikka Tuula ja Susanne, Lempäälä

bokseri Najaf's Deep Blue Sea om. Rikkilä Anne ja Atso, Forssa

bordeauxindoggi Beata Bati-Bien om. Rantanen Sinikka, Punkalaidun

bullmastiffi Lisbethin Lord of the Day om. Vähätalo Miia ja Porema Virve, Lemu

cane corso Hägnatorpets Candy om. Viljanen Moa, Pargas

dobermanni Julechka Iz Zoosfery om. Kanerva Helena, Parola

dogo argentino Blanco Demonio Angelina om. Enqvist Sari ja Tomi, Lieto

englanninbulldoggi Black Hope Peppermint om. Hyvönen Helena ja Ari, Myllyoja

estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Karvakedon Fabio om. Lehikoinen Nina, Laiho Kai-Markus ja Muhonen Laura, Turku

fila brasileiro Slioor's Soleil Barbarella om. Jauhonen Tia ja Marko, Piikkiö

hovawart Sateenkaaren Thunderbird om. Tapojärvi Minna, Masku

isosveitsinpaimenkoira Taikatörmän Venus-Vilnius om. Törmä Outi, Siivikkala

keskiaasianpaimenkoira Svarzekoks Jarafan om. Uusitupa Minna, Metsämaa

kääpiöpinseri Onda's Sogno D'Amore om. Finnilä Karoliina, Turku

kääpiösnautseri musta Sini Kreettan Jasmine om. Kivinen Piia, Valkeakoski

kääpiösnautseri musta-hopea Pirius Gaili Fi om. Röntynen Irina ja Piri-Helin Päivi, Paimio

landseer Maitokuonon Aamun Amalia om. Kivistö Carina, Poikko

napolinmastiffi Santamäen Cicci om. Glad Ismo, Sauvo

pinseri Ceriinan Frisco om. Vaha Milla, Forssa

rottweiler Caveman's Duchess om. Lempinen Sirkka, Littoinen

shar pei Volga-Volga Iz Kitaiskogo Kvartala om. Vapalo Mari, Linnavuori

snautseri pippuri-suola Meitsin Iltatähti om. Andersson Marianne ja Tuominen Leena, Vantaa

suurijapaninkoira Kulmakuusen Madara om. Laitila Katri, Seinäjoki

suursnautseri musta Refrain Brand New om. Fabergé Frances, Vihti

tanskalais-ruotsalainen pihakoira Leonberget'z Japonica of Sweden om. Lindström K. ja Löfberg J., Inkoo

tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Ritzypal's Booby On Stars om. Vigrén Virpi, Pori

tanskandoggi sininen Bonel Poems Of Passion om. Riskilä Johanna, Meltaus

 

 

FCI 3 tuomari: Markku Kipinä

1. cairnterrieri Rocco's Collar Royal Rockstar om. Pärssinen Riina-Kaisa ja Niemi Toni, Loimaa

2. kettuterrieri sileäkarvainen Tamsam Ring Side Gossip om. Heikkinen-Lehkonen Paula, Luhtikylä

3. skyenterrieri Finnsky Xcalibur om. Dahlbom T., Zaphiris E. ja Sainio K., Vantaa

4. staffordshirenbullterrieri Powerpaws World Acclaim om. Grönroos Anne-Mari, Helsinki

 

airedalenterrieri Big Lady's Tia Maria om. Häyhö Mia, Masku

amerikanstaffordshirenterrieri Diabolicstafs Mighty Hi Hopes om. Berghäll Susanna, Vantaa

australianterrieri Jaskarin Baby Face om. Reiman-Walldén Saija ja Haarala Mira, Gnesta Sverige

bedlingtoninterrieri Slioorin Stop Me om. Kiili Teuvo ja Sepänmäki Miia, Vaasa

borderterrieri Tirtär Faithfull om. Metsä Marianna, Helsinki

bullterrieri Pumpula Bona om. Harvonen Noora, Ulvila

ceskyterrieri Cantabile Penelope om. Johnsson Mia, Eura

glen of imaalinterrieri Taramont Iubdan om. Hietala Seppo ja Silvius Sissi, Turku

irlanninterrieri Jackpot True Tarzan om. Rytkönen Hannu, Turku

jackrussellinterrieri Boldandbrainy Dalton's Jack om. Karhilahti Outi c/o Jansson Stina, Piikkiö

kerrynterrieri Slievemish I've No Choice om. Hallstén Kirsi ja Paukku Tiina, Veikkola

kettuterrieri karkeakarvainen Ansimarin Aragon om. Blomqvist Susanne, Kimito

norfolkinterrieri Hooligan Huhuu om. Koskelo Arja, Turku

norwichinterrieri Marwichin Agile om. Huttunen Juhani, Lieto

parsonrussellinterrieri Frostwood Raven Temptress om. Kummunsalo Taina, Paimio

sealyhaminterrieri Wilderson Mr. Mistofolese With Zippor om. Jones Brenda c/o Natunen Carita ja Harri, Vermuntila

silkkiterrieri Curiosity Talk of The Town om. Venho Sari, Heinonen Kristina ja Saares Pia, Vihti

skotlanninterrieri Misting's Blackberry om. Kainulainen Heidi, Turku

walesinterrieri Upos First Edition om. Holmström Jukka, Rusko

valkoinen länsiylämaanterrieri Westlake Twilight Zone om. Jouhki Marjut, Espoo

vehnäterrieri Geijes Tullamore Tiger om. Hemmilä Mia ja Risto, Kisko

 

FCI 4 tuomari: Barbka Novak, Slovenia

1. pitkäkarvainen mäyräkoira Finnfanta Q-Ossi om. Haapaniemi Kirsi, Harjavalta

2. karkeakarvainen mäyräkoira Konemiehen Diplomaatti om. Valmunen Kirsti, Turku

3. pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Quincas Ois Komee Gigolo om. Snellman Anu , Nastola

4. karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Freckle-Face Oddelia om. Alopaeus Annika, Parainen

 

karkeakarvainen kaniinimäyräkoira Micinell Knock-Out Gal om. Jurvelius-Männikkö Ann-Christine, Vihti

lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira Dachshaus Miracle Lio om. Åström Carin, Hauho

lyhytkarvainen mäyräkoira Unita's Marigold om. Björkman Ulla ja Siikonen Jaana, Kuusankoski

pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira Simply Tan Don't Stop Me om. Tervahartiala Nina, Raisio

 

FCI 5 tuomari: Riitta Lahtovaara

1. pomeranian Linnanhaltijan Kerberos om. Haltia Elma ja Liimatainen Jussi, Vanhalinna

2. suomenlapinkoira Lumiturpa Simsalabim om. Löytty Katja, Somero

3. länsigöötanmaanpystykorva Fennican Geeba Gerbera om. Hotanen Kirsi, Espoo

4. basenji Sternhimmels Director Cantus om. Siekkinen Anneli, Otalampi

 

alaskanmalamuutti Talisman the Bestial Face of Beauty om. Sairanen Hanna, Pitkäjärvi

chow chow Silkkitie Soturi om. Saarinen Hilkka, Koski Tl

faaraokoira Northgate's Northern Lights om. Ukura Hanna ja Kari, Tupos

harmaa norjanhirvikoira Kattilakorven Kalle om. Salmi Turkka, Kumila

ibizanpodenco lyhytkarvainen Rosenhill's Dwart-Little Doin't om. Suppanen-Olkkola Miia, Turku

islanninlammaskoira Oskadraumur Fimi Frostan om. Salomaa Sanna ja Kankkunen Tiina, Järvenpää

japaninpystykorva Taikayön Onyx de Ilo om. Eurén Eeva, Mellilä

jämtlanninpystykorva Hilu om. Isaksson Kaija, Parainen

karjalankarhukoira Karhunkaira Musti om. Ourama Nena ja Sepponen Erkki, Lohja

keeshond Stratus the Correspondant om. Beierschoder Silja, Helsinki

kleinspitz muut värit Findelin Charm-Mick om. Ruotsalainen Laura ja Esa, Lammi

kleinspitz ruskea ja musta Pienenpolun Musta-Mack om. Rekikoski Tuula, Vahto

kleinspitz valkoinen Thomdy Dom's Fairy King om. Valkeinen Soili, Helsinki

lapinporokoira Mikälie Alkuvoima om. Airio Auli, Mynämäki

lunnikoira Avoin King Kyrre om. Toivanen Pirkko, Kaarina

länsisiperianlaika Karangon Harmi om. Saarinen Liisa, Turku

mittelspitz muut värit Thomdy Dom's Zen Master om. Heinonen Sari, Rymättylä

mittelspitz ruskea ja musta Blackbagheera's Always on My Mind om. Keränen Tanja ja Ville, Koski TL

samojedinkoira Schatzave's Glacier Breeze om. Jäävirta Pauliina ja Tomi, Kiiminki

shiba Mara-Shimas Hi Kitsune om. Huid Talvela Nina, Oslo Norway

siperianhusky Sankt-Cisse's Juju om. Huttunen Essi, Turku

suomenpystykorva Loukkaharjun Lauri om. Männistö Sanna, Turenki

valkoinen ruotsinhirvikoira Lumikengän Topi om. Oksanen Tomi, Ruutana

volpino italiano Mandastamm Caporione om. Könnömäki Sari ja Männistö Sanna, Turenki

 

FCI 6 tuomari: Kirsti Lummelampi

1. petit basset griffon vendeen Imperialls Frodo Baggins om. Koivulaakso Sirpa ja Sundström Sirkka, Karjaa

2. rhodesiankoira Bawabu Tekeleza Taraja om. Laakso Satu, Pori

3. basset hound Swede Sun's Florina om. Turkia Taija c/o Kotkavuori Anne, Vantaa 4. suomenajokoira Mäkihaan Galina om. Marttila Åke, Loimaa

 

dalmatiankoira Kamilkan Zuzusanna om. Hutz Bettina, Kirkkonummi

dreeveri Trixie om. Persson Gunilla, Årsunda Sverige

 

 

FCI 7 tuomari: Riitta Lahtovaara

1. punainen irlanninsetteri Chic Choix Mystique om. Lemberg Lena ja Joanna ja Laitervo, Turku

2. bracco italiano Heinäaron Giulia Capulet om. Pyhäluoto Kaisa, Helsinki

3. englanninsetteri Warmahill's American Art om. Varpula Hilkka, Muurla

4. karkeakarvainen saksanseisoja Kokkilan Santeri om. Mäkinen Arto, Turku

 

lyhytkarvainen saksanseisoja Ryssäkosken Bertta om. Larpi Jarmo, Tarvasjoki

 

FCI 8 tuomari: Kari Salminen

1. espanjanvesikoira Ranchoturcab de Ubrique om. Ruohonen Taru ja Mikko, Kaarina

2. walesinspringerspanieli Benton Let'em Talk om. Rantanen Minna, Vahto

3. fieldspanieli Tassel-Tail's Anxious Alex om. Jaurola Sari, Uusikaupunki

4. sileäkarvainen noutaja Mei Dan MacBMW om. Romppanen Lauri ja Laitila Laura, Espoo

 

amerikancockerspanieli Cockburn's Dance To Miavo om. Iversen Mette, Skammestein Norge

clumberspanieli Spice Twice Bohemia Pohadka om. Heinonen Mira, Eura

cockerspanieli Raccoon's Impulsive Lady om. Mattila Oili ja Kari, Littoinen

englanninspringerspanieli Bogaloo's Landmark om. Mattsson Camilla ja Dahl Peter, Ödkarby

kiharakarvainen noutaja Curlicue's Urban Cowboy om. Iltanen Marjukka, Salo

kooikerhondje Lucky Nana's Boletus om. Gustafsson Helena, Åbo

kultainennoutaja Ushi Jeanton om. Koivulaakso Sirpa, Pitkäjärvi

labradorinnoutaja Hyspire Barbary Coast om. Railamaa Jaana ja Heikniemi Juhani, Nousiainen

lagotto romagnolo Agnes om. Vihanto-Lehto Satu, Halikko as

novascotiannoutaja Hedera's Talk of Town om. Svahnström Charlotta, Nagu

 

 

FCI 9 tuomari: Kirsti Lummelampi

1. chihuahua lyhytkarvainen Crawford Dressed To Party om. Poikolainen-Däuber Teija, Hyvinkää

2. bichon frisé Jitterbop Million Bucks om. Kauppinen Jaana, Vantaa

3. griffon belge Barnfall Black Flash om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

4. löwchen Chic Choix Kadija De Nuit om. Lemberg Joanna ja Lena, Turku

 

bichon havanais Saharanda Astridia Alba om. Ahlbom-Sahari Anette ja Sahari Seppo, Espoo

bolognese Pillola om. Koppanen Marjut, Monnanummi

bostoninterrieri Barroco's Karishma om. Hyvärinen Tarja, Helsinki

cavalier kingcharlesinspanieli Babbler's Mary Popping om. Jokinen Johanna ja Ilpo, Forssa

chihuahua pitkäkarvainen Suvikasteen Jalopeno om. Virtanen Kaija, Hajala

coton de tulear Wheel's X-Cellent om. Haaksi Teija ja Hietamäki Minna, Paattinen

griffon bruxellois Huvikummun Remarkable Red om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

isovillakoira m & r & v Martina's La Poderosa om. Rilanko Tiina ja Markku, Uusikylä

japanese chin Okotan Hitomi San om. Ahola Elina ja Anna, Uusikaupunki

keskikokoinen villakoira a & h Madelief's Lucky Lionheart om. Jäppinen Jaana, Lahela

keskikokoinen villakoira m & r & v Canmoy's Senator om. Spiik Maylis B, Turku

kiinanharjakoira Way To Go Girl om. Lindroos Maria, Karis

kiinanpalatsikoira Jaminan Silver Smile om. Salminen Elina, Turku

kingcharlesinspanieli Lacy's Royal Jewell om. Ritvanen Maria, Veikkola

kromforländer Zimsalabim om. Rancken Åsa, Naantali

kääpiövillakoira h & a Trucker's Got What U Need om. Markola Johanna, Turku

kääpiövillakoira m & r & v Kiribbo's Cafe Parisien om. Kivikko Marja-Leena, Raisio

lhasa apso Diamella Black Victory om. Karenmaa-Nurminen Jaana ja Nurminen Petteri, Eurajoki

maltankoira Maldonnas My Inspiration om. Kärkkäinen Soile, Siilinjärvi

mopsi Tuulivei Carlina om. Hyttinen Anne, Vilppula

papillon Kingshaven Upper Crust om. Roosens Jan c/o Toivanen Vesa, Nukari

petit brabancon Nineth Miss Yvonne om. Hakala Riitta, Tottijärvi

phalène Valopilkun Komet om. Lehtonen Minna, Nousiainen

ranskanbulldoggi Sajonne Gundel Gavkeley om. Elo Anniina ja Soikkeli Tuomas, Littoinen

shih tzu Lovelion's Funniest Way om. Mäkelä Nina, Vantaa

tiibetinspanieli Olazza Shalimari om. Perttola Maija, Orimattila

tiibetinterrieri Karamain Quinevere om. Ruotsalainen Maarit, Orivesi

toyvillakoira Equerry's Latest Hit om. Kärki Tuija ja Niskanen Marko, Syvänniemi

 

FCI 10 tuomari: Barbka Novak, Slovenia

1. italianvinttikoira Dogcastle's Unforgettable om. Lillstrang Jukka, Kurejoki

2. englanninvinttikoira Windrock Fernando om. Saarinen Kimmo ja Tanninen Seppo, Helsinki

3. whippet Cordobez om. Leinonen Mika

4. afgaaninvinttikoira Scaramis Hot Gossip om. Airas Ami ja Liisa, Box

 

irlanninsusikoira Carel Wolf Nera om. Vuokko Riitta, Mietoinen

saluki Tazillah Qasama Faruz om. Hyvärinen Satu, Sipoo

skotlanninhirvikoira Sandmanscot's Jean Harlow om. Arhima Inger ja Arhima-Oinonen M-L ja Oinonen Kyösti, Kantvik

venäjänvinttikoira Zola iz Razdolia om. Flytström Tiina, Helsinki

 

 

KASVATTAJARYHMÄT LAUANTAI tuomari: George Kostopoulos, Kreikka

1. skyenterrieri kennel Finnsky om. Dahlbom Thea ja Rolf, Vantaa

2. bichon frisé kennel Jitterbop om. Kauppinen Jaana, Vantaa

3. bichon havanais kennel Saharanda om. Ahlbom-Sahari Anette ja Sahari Seppo, Espoo

4. collie lyhytkarvainen kennel Timonan om. Tikkanen Tuula, Pekola

 

australianterrieri kennel Jaskarin om. Reiman-Wallden Saija ja Wallden Markus, Ruotsi, Gnesta Sverige

bedlingtoninterrieri kennel Slioorin om. Kiili Teuvo ja Sepänmäki Miia, Vaasa

collie pitkäkarvainen kennel Snowpaw om. Heikkilä Tuija, Lieto as

kettuterrieri sileäkarvainen kennel Wolfheart om. Heikkinen-Lehkonen Paula, Luhtikylä

kiinanpalatsikoira kennel Jaminan om. Nurmi Marja, Turku

mopsi kennel Tuulivei om. Hyttinen Anne, Vilppula

shetlanninlammaskoira kennel Peltsun om. Peltoniemi Tuulikki, Viiala

staffordshirenbullterrieri kennel Scarface om. Koskinen Marjaana ja Jari, Raisio

tiibetinspanieli kennel Olazza om. Perttola Maija, Orimattila

valkoinen länsiylämaanterrieri kennel Maryglen om. Mäki Marianna, Lempäälä

welsh corgi cardigan kennel Geestland's om. Hirsikangas Heli, Mynämäki

 

 

VETERAANIT LAUANTAI tuomari: Kari Engh, Norja

1. tiibetinterrieri Sadi-Ya's Magic So Much om. Granskog Minna & Carlson Pirjo, Espoo

2. griffon bruxellois Gaystock La Bien-Faisance om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

3. bichon havanais May-Tin Kuuban Nukke om. Nieminen Tarja ja Puoskari Nina, Raisio

4. shetlanninlammaskoira Peltsun Rami-Disbaby om. Peltoniemi Tuulikki ja Kirsi, Viiala

 

australianpaimenkoira Captain Kidd of Imagineer om. Ullakonoja Terhi, Espoo

bichon frisé Ladykiller's P.S. I-Luv-U om. Ruhanen Hanna ja Jukka, Valkeakoski

borderterrieri Repohaukun Siiri om. Kaukinen Sini, Tampere

bostoninterrieri Barroco's Cherry Moon om. Hyvärinen Tarja, Helsinki

bouvier Sarol Gillette om. Lampola Päivi ja Esa, Luhtajoki

cairnterrieri Stonepile Ursa Minor om. Rosendahl Paula ja Olli, Harjavalta

cavalier kingcharlesinspanieli Oak's August Ambition om. Heinonen Jaana, Raisio

chihuahua pitkäkarvainen Suvikasteen Jonatan om. Virtanen Kaija, Hajala

collie lyhytkarvainen Timonan Hitpot Higgins om. Rasi Hanna, Jämsänkoski

collie pitkäkarvainen Judy's Magician Makepiece om. Pihlajasaari Merja ja Mäntynen Sini, Ulvila

englanninsetteri Snowsett American Way om. Varpula Hilkka, Muurla

glen of imaalinterrieri Ginger's Fithir Taramont om. Kuusela Päivi, Riste

hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen Stemma's Nayade Jowanka om. Jauhiainen Tarja, Riihikoski

isovillakoira m & r & v Muffish Midnight Woman om. Heikkinen Janica, Espoo

keskikokoinen villakoira a & h Backseat Driver's Rin-Tin-Tin om. Sarén Anne, Turku

keskikokoinen villakoira m & r & v Nutlee Anna Pavlova om. Pesonen Kirsi, Valkeakoski

kiinanpalatsikoira Jaminan Lapinkulta om. Nurmi Marja, Turku

mopsi Sinimetsän Helmiäinen om. Kolehmainen Minna, Vantaa

norwichinterrieri Belcabin Bianca om. Palmroos Maritta, Turku

pumi Joyrunner's Blazing Love om. Nyström Katja, Ekenäs

pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Fusain Pomme de Terre om. Urama-Kienokoski Jaana ja Kienokoski Raine, Pori

skyenterrieri Finnsky Xcalibur om. Dahlbom T., Zaphiris E. ja Sainio K., Vantaa

tiibetinspanieli Olazza El-Sheik om. Perttola Maija, Orimattila

vehnäterrieri Geijes Skelly Stillman om. Byman Dan ja Kaija, Turku

welsh corgi cardigan Geestland's Balmy Mackinlay om. Hirsikangas Heli, Mynämäki

 

ROTUNSA PARHAAT PENNUT - LAUANTAI

australianpaimenkoira Glenhouse's Jamboree om. Kankaanperä Sari ja Saros Minna, Muurame

beauceron Cresondan Cinnamon om. Muikko Kati, Poikko

bichon frisé Ladykiller's Reach For Stars om. Ruhanen Hanna ja Parviainen Taru, Rajamäki

bordercollie Pikkupaimenen Nobody Knows om. Myllymäki Annukka, Turku

bostoninterrieri Nevicata's Ozzy Osbourne om. Bergendahl Krista ja Mikael, Turku

briardi Spicedonnan Rosmary At Last om. Pitkänen Riikka, Kiikka

chihuahua lyhytkarvainen Suvikasteen Tuhatkauno om. Virtanen Kaija, Hajala

coton de tulear Marjakarhun Brinsessa om. Palmunen Aniitta, Naantali

jackrussellinterrieri Wermil Snowless om. Rakkolainen Kirsimaria ja Vuorio Mikko, Loimaa

keskikokoinen villakoira m & r & v Goldfire´s Carwer om. Grönroos Katja

kiinanharjakoira Bring Me Luck om. Kokko Johanna ja Zweygberg Petra, Kaarina

lyhytkarvainen saksanseisoja Tomboy Tigress om. Salminen Mervi, Aura

löwchen Gwaihir's Bella Cuore om. Lehtonen Cia ja Lemberg Lena ja Joanna, Pargas

serra de airesinpaimenkoira FunFun Aloha om. Metsätalo Päivi ja Piekäinen Päivi, Anttola

staffordshirenbullterrieri Hoppingham's Touko the Great om. Tuuli Maija ja Ristimäki Teijo, Turku

tiibetinspanieli Revonhännän Mallia Midas om. Suominen Sirpa ja Hivelä Elisa, Nokia

tiibetinterrieri Sadi-Ya's First Choice om. Matihalti Teresa, Helsinki

valkoinenpaimenkoira Weissen Lindenhof Amanda-Rosi om. Rapeli Marita, Tuusula

welsh corgi cardigan Hashfan Five December om. Hirsikangas Heli ja Jämsä Sanna, Ypäjä

welsh corgi pembroke Annline's Knockout Desing om. Keränen Piritta, Kouvola

yorkshirenterrieri Nymphadora of New Deal om. Helin Tuulikki ja Paasimaa Liisa, Turku

 

KASVATTAJALUOKAT SUNNUNTAI tuomari: George Kostopoulos, Kreikka

1. cockerspanieli kennel Northworth om. Kauhanen Nina, Sauvo

2. basenji kennel Sternhimmels om. Pukkila Anneli, Helsinki

3. karkeakarvainen mäyräkoira kennel Woodwindin om. Sipinen Tuija, Sauvo

4. saluki kennel Tazillah om. Hyvärinen Satu, Tuusula

 

afgaaninvinttikoira kennel Sonate's om. Tiainen Maarit, Vantaa

englanninspringerspanieli kennel Bogaloo's om. Humell Maria, Åland

karkeakarvainen kaniinimäyräkoira kennel Micinell om. Jurvelius-Männikkö Ann-Christine, Vihti

kultainennoutaja kennel Karvin om. Karves Helena ja Heidi, Suinula

labradorinnoutaja kennel Adventure’s om. Railamaa Jaana ja Heikmaa Juhani, Nousiainen

novascotiannoutaja kennel Waterfox om. Schleutker Tiina, Piispanristi

sileäkarvainen noutaja kennel Mei Dan om. Kajander Nada, Perniö

suomenlapinkoira kennel Lumiturpa om. Takanen Matti, Karjaa

venäjänvinttikoira kennel Charlotte'Russe om. Tuomi-Pålsson Synnöve, Masku

 

VETERAANIT SUNNUNTAI tuomari: Kari Engh, Norja

1. samojedinkoira Ikiliikkujan Star Gazer om. Korpisalo Katja, Lappeenranta

2. suomenajokoira Kuttatörmän Saku om. Heiskala Hannes, Kankaanpää

3. hovawart Sateenkaaren Thunderbird om. Tapojärvi Minna, Masku

4. dreeveri Mira om. Lehto Anne ja Laine Nina, Kyrö

 

afgaaninvinttikoira Scaramis Pin-Up Girl om. Sivosuo Seija ja Järvinen Ilpo, Rusutjärvi

basenji Zindika's Danzanita om. Ollgren Anne, Helsinki

bokseri Clea's Äs Requested om. Vorselman Nina, Masku

cockerspanieli Margate Never By Chance om. Kakko Marjut, Huhmari

dalmatiankoira Kamilkan Kallankukka om. Hutz Bettina, Kirkkonummi

espanjanvesikoira Zorrazo Poco Loco om. Mentunen Eeva-Maria, Turku

fieldspanieli Iitu-Marin Sandra om. Karvala ja Vahekoski, Mynämäki

karjalankarhukoira Karhunkaira Musti om. Ourama Nena ja Sepponen Erkki, Lohja

karkeakarvainen mäyräkoira Stenstallets Carisma om. Laaksonen Erika, Nuppulinna

kleinspitz muut värit Findelin Charm-Mick om. Ruotsalainen Laura ja Esa, Lammi

kultainennoutaja Karvin Lorelei Lee om. Ahlström Victoria, Esbo

labradorinnoutaja Minimaxin Ranita om. Toikkanen Mirja , Uusikaupunki

landseer Stell-Cin Elysion om. Mökkönen Markku, Jäppilä

lunnikoira Vinkiän Friijaripoika om. Mannermo Tuuli, Rymättylä

länsigöötanmaanpystykorva Fennican Yazzy Yänta om. Ahlström Isabella ja Inge-May, Kirkkonummi

newfoundlandinkoira Cannon Bears Kisses for Sale om. Lummaa Virpi, Tampere

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Tuulian Vladimir om. Snellman Anu ja Smahl Susanna, Nastola

pitkäkarvainen mäyräkoira Kolokoiran Iida-Bella om. Heino Kaija ja Kaisa, Rusko

pyreneittenkoira L'Ambre Jaune Lili Eclat D'Soleil om. Hiltunen Seija, Herrala

sileäkarvainen noutaja Heilurihännän Illustrious Ivy om. Urrila Hanna, Karkku

siperianhusky Sankt-Cisse's Juju om. Huttunen Essi, Turku

suomenlapinkoira Fidelis Ullariina om. Palmunen Sirpa, Hyvinkää

suurijapaninkoira Serdess Trans Furmation Dragon om. Laitila Katri, Seinäjoki

venäjänvinttikoira Polongain Alusha om. Ojuri Hanna, Ypäjä

 

ROTUNSA PARHAAT PENNUT - SUNNUNTAI

basenji Dakarai Truella Deville om. Malin Vesa ja Virtanen Sanna-Maija, Littoinen

bokseri Boxicon Banzai om. Mattila Jaana ja Honkala Jani, Turku

buhund Vuonohaan Donna Carmen om. Jorpes Hedvig, Åbo

bullmastiffi Remarkabull Envy Why Bother om. Vakkilainen Sanna, Lohja as.

cane corso Doro Dei Paesi Bassi om. Pörsti S. ja Haikonen P., Pori

chow chow Vermisan Cindy Cerafiina om. Suominen Jenni, Pertteli

cockerspanieli Carrier Showstopper om. Rankio Jaana ja Ritva-Liisa, Lieto as

englanninbulldoggi Divine of The Tivoli Bulls om. Virta Sari ja Jari, Turku

hovawart Damirazin Zatumainen om. Kujala Maria, Turku

islanninlammaskoira Trumpatoppa om. Hänninen Rauni, Karjalohja

karkeakarvainen mäyräkoira Truls om. Berts William, Singsby

kultainennoutaja Greenhill's Scherzo om. Virtanen Anne, Humppila

kääpiösnautseri pippuri-suola Andalbagat Ödlingur om. Koskinen Laura, Vantaa

labradorinnoutaja Nipntuck Happy Days om. Itkonen Pia, Kiukainen

lagotto romagnolo Boogieman's Buon Riposo om. Itämeri-Tiainen Kaisa, Lieto

mustaterrieri Perlovka-Cosima vom Calgenberg om. Lehmus Sari ja Staut Petra, Huittinen

newfoundlandinkoira Wave Seeker's Lady ofthe Lake om. Virta Heli ja Mikko, Luvia

novascotiannoutaja Waterfox Leonita om. Ikuli Teija, Turku

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Aavistuksen X-Pertti om. Soisalo Päivi c/o Salmi Sari, Turku

portugalinpodengo karkeakarv. pieni Sandeisan Caramelo om. Fellman Mimori, Espoo

samojedinkoira Talvitähti Andromeda om. Lehtovirta Leena, Paimio

suomenlapinkoira Teelikamentten Hilla om. Tapio S., Kujamäki M. ja Meskanen Salla, Forssa

tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Lulubelle's Dash of Gold om. Sulantaus Riikka, Kirjala

tanskandoggi musta ja harlekiini Ozaenas Lovejoy om. Halme Anna-Mari, Turku

tanskandoggi sininen Diplomatic's Owen Orville om. Niemi Eerika ja Jyrki, Hajala

thai ridgeback Jai Dee Black Mary om. Rasi Soile, Raisio

whippet Nightvision Desert Eagle om. Östman Pia ja Hansen Minna, Tampere

 

 

JUNIOR HANDLER                                                           

tuomari: ERJA NUMMI                                                     

                                                                                       

1             Gustafsson Kiia                            Eurajoki           v.93

2             Nyberg Tiia                                  Raisio              v.92

3             Kärki Maija                                  Syvänniemi      v.94

4             Hiekkamies Janette                      Espoo             v.93

5             Kemppainen Julianne                    Uusikaupunki   v.93

                                                                                       

1             Palmunen Mira                             Turku               v.91

2             Mäkinen Anna                              Kyröskoski      v.90

3             Jyly Noora                                   Espoo             v.91

4             Nieminen Ida                                Tampere          v.88

5             Virta Paula                                   Tampere          v.88

                                                                                       

KOKONAISKILPAILUN VOITTAJA                                      

Palmunen Mira                                                                 

 

 

 



bottom